درباره آزمون پی تی ای PTE

موسسه آمریکایی Pearson که مجموعه کتاب ها و دیکشنری های محبوبی چون Longman را در کارنامه خود دارد، بنیانگذار آزمون زبان انگلیسی به نام PTE (Pearson Test of English) به صورت تماما کامپیوتری می باشد. در این آزمون مهارت های اصلی و ارتباطی زبان آموزان در چهار زمینه Speaking, Reading, Listening & Writing سنجیده میشود. بسیاری از سوالات آزمون همزمان چند مهارت شما را به چالش میکشند: مثلا در نوعی از سوالات آزمون همزمان مهارت شنیداری و گفتاری شما باهم سنجیده شده و نمره همزمان به این دو مهارت شما تعلق خواهد گرفت. علاوه بر این، عملکرد نهایی و کلی زبان آموزان مورد بررسی قرار گرفته و بروز خطاها در یک بخش، ممکن است در بخش های دیگر تا حدی قابل جبران باشد. مدت زمان برگزاری این آزمون حدود سه ساعت است که در یک روز و به صورت جامع انجام میشود.

آزمون زبان پی تی ای توسط تیمی از زبان شناسان، برنامه نویسان و پژوهشگران باتجربه و بر پایه مباحث علمی و کاملا کاربردی پایه ریزی شده است. پاسخ های دانشجویان فقط و فقط توسط کاپیوتر و بر اساس پایگاه داده عظیمی از نمونه پاسخ های متنوع سنجیده و نمره دهی میشود. این پایگاه داده از مجموعه جواب های انسانی با زبان انگلیسی بومی و به لهجه های مختلف تشکیل شده است و بر اساس هوش مصنوعی، هر روز در حال گسترده شدن می باشد. از آنجا که یک هوش مصنوعی دقیق و قدرتمند مسئول تصحیح پاسخ های دانشجویان است، خطاهای انسانی در تصحیح، تبعیض نژاد، اولویت دهی به یک ملیت و گویش خاص و … در این آزمون وجود ندارد و برای همه داوطلبان در سراسر دنیا، محیطی امن و عادلانه برای تست مهارت های زبانی فراهم کرده است.

PTE در سه شاخه Academic, General, Young Learners برای مقاصد مختلف از جمله تحصیل و مهاجرت ابداع شده است. این آزمون نخستین بار در سال 2009 معرفی و توسط کارشناسان حوزه آموزش به رسمیت شناخته شد. از آن به بعد، به تدریج در سراسر جهان مورد پذیرش موسسات آموزشی و پژوهشی قرار گرفته و هر روزه به تعداد مراکز علمی که این آزمون را برای تحصیل به رسمیت میشناسند، افزوده می شود.

3.5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments