Re-tell Lecture – بازگویی لکچر

در سوال Re-tell Lecture فایلی صوتی یا تصویری با محتوای آکادمیک به صورت خودکار برای شما پخش شده و باید در حین شنیدن با استفاده از قلم و دفتر نوت برداری، نکات مهم و اصلی را یادداشت کنید.10 ثانیه پس از پایان فایل صوتی میکروفون شما باز میشود؛ کاملا شیوا مطالبی را که یادداشت کرده اید باید بازگو نمایید. ممکن است به همراه فایل صوتی یک عکس هم برایتان نمایش یابد که با مقاله مرتبط است و میتواند به شما در یادآوری موضوع کمک کند. بدون عجله و واضح صحبت کنید. قبل اتمام فایل صوتی و در حین شمارش معکوس، صدای شما ضبط نمیشود. فقط یک بار میتوانید پاسخ خود را ضبط نمایید.

  • توضیح سوال Re-tell Lecture:

موضوعی آکادمیک در قالب فایل صوتی یا تصویری برایتان پخش شده و باید محتوای اصلی آن را در 40 ثانیه بازگو نمایید.

  • مهارت های مورد ارزیابی در Re-tell Lecture:

Speaking and Listening / Pronunciation and Oral Fluency

  • طول سوال Re-tell Lecture:

فایل صوتی بین 45 الی 90 ثانیه

  • تعداد سوالات Re-tell Lecture :

3یا4

نمره دهی Re-tell Lecture

تسک Re-tell Lecture  بر اساس سه مولفه به داوطلب نمره میدهد:

  • محتوا یا Content : آیا پاسخ شما تمام نکات اصلی، ارتباطات بین قسمت های کلیدی و نتیجه گیری های مطلب را شامل میشود؟ هرچه پاسخ شما جامع تر بوده و موقیعت ها، کاراکترهای بیان شده، ارتباطات، جنبه های مختلف، رویه ها، نتایج و تحولات را بیان کند، نمره بیشتری خواهید گرفت. لذا صرفا بیان بخش اندکی از جزییات یا ایده های نامرتبط، نمره خوبی برایتان کسب نخواهد کرد.
  • روان خوانی یا Oral Fluency : آیا صدای شما به صورت روان، طبیعی و بدون فشار آوردن بر کلمات بوده است؟ در این مولفه، پیوسته خواندن کلمات، توجه به ریتم ثابت و طبیعی، جمله بندی و استرس گذاری مناسب روی کلمات سنجیده میشود. وقفه دادن، تکرار کلمات و تپق زدن از نمره شما کسر خواهد کرد.
  • تلفظ یا Pronunciation : آیا کلمات و صداهای انگلیسی را همانند انگلیسی زبانان ادا میکنید؟ چنانچه پاسخ شما توسط اکثر انگلیسی زبانان به راحتی و بار اول قابل فهم باشد، نمره تلفظ خوبی خواهید گرفت. تمامی مولفه های بیانی شما از جمله نحوه خواندن اعراب، کشیدن کلمات، آوا، فراز و فرود صدا در طول جمله و … مورد سنجش قرار میگیرد. در این آزمون انواع لهجه ها و گویش های انگلیسی استاندارد ملی، کشوری و منطقه ای تا میزانی که به راحتی برای انگلیسی زبانان قابل فهم باشد، پذیرفته شده و نمره دهی میشود.

در سوال Re-tell Lecture ، مهارت های Writing / Reading شما مورد ارزیابی قرار نمیگیرند.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments