Write Essay – نوشتن مقاله

در قسمت Write Essay  از رایتینگ راجع به موضوع مورد بحث باید مقاله ای بین 200 تا 300 کلمه بنویسید. با ورود به این سوال تایمر 20 دقیقه ای فعال شده و با رسیدن به ثانیه 0 فرصت تمام شده و به طور خودکار به سوال بعد هدایت خواهید شد. پاسخ خود را در کادر متنی که زیر سوال تعبیه شده است تایپ میکنید. تعداد کلمات پاسخ شما توسط یک شمارنده در گوشه پایین کادر نشان داده میشود. همچنین در این آیتم گزینه های کپی، کات و پیست برای شما تعبیه شده است.

 • توضیح سوال Write Essay:

سوالی با محتوای آکادمیک از شما پرسیده شده که باید پاسخ خود را در قالب 200 تا 300 کلمه به صورت یک انشا(مقاله) در 20 دقیقه بنویسید.

 • مهارت های مورد ارزیابی Write Essay:

Writing / Grammar, Vocabulary and Spelling

 • طول سوال Write Essay:

دو یا سه جمله طول سوال می باشد.

 • تعداد سوالات Write Essay :

1 یا 2 سوال ( به ندرت 3 سوال هم دیده شده است)

 • زمان پاسخگویی Write Essay:

20 دقیقه ثابت برای هر سوال

نمره دهی Write Essay 

در سوال Write Essay  فقط مهارت نوشتاری (رایتینگ) داوطلبان مورد ارزیابی قرار میگیرد. باید سوال را به دقت بخوانید و موضوع اصلی مورد بحث را درک نمایید. سپس، با استفاده از ساختارهای صحیح گرامری، انشای خود را با پیکربندی مناسب موضوعی بین پاراگراف ها و استفاده از استدلال ها، مثال ها، تجربیات و یا عقاید خود تایپ نمایید.

سوال Write Essay  بر اساس هفت مولفه نمره دهی میشود:

 • محتوا یا Content : آیا فقط پیرامون موضوع اصلی نوشته اید؟ چنانچه پاسخ شما موضوع اصلی را در بر داشته باشد و برای اثبات دیدگاه خود از مثال ها، توضیحات و نکات پشتیبان استفاده کرده باشید، نمره خوبی خواهید گرفت. اما اگر پاسخ شما از موضوع اصلی دور بوده یا بی ربط باشد، نمره ای به شما تعلق نخواهد گرفت.
 • ساختار بندی، ایده پردازی و انسجام متن یا Development, structure and coherence : آیا پاسخ شما دارای ایده پردازی و ساختار مناسب می باشد؟ یک پاسخ مناسب پاسخی است که در قالب چند پاراگراف ایده ها با یکدیگر مرتبط شده باشند. ساختار مناسب ساختاریست که پاراگراف مقدمه، بدنه و نتیجه گیری مجزا داشته باشد. در هر پاراگراف با ذکر جزییات و ایده پردازی، مطلب به خوبی تشریح شده و ابتدا و انتهای هر پارگراف در برگیرنده بخشی از موضوع باشد.
 • فرم یا Form : پاسخ شما باید بین 200 الی 300 کلمه باشد. چنانچه این بازه بیشتر یا کمتر بنویسید، نمره شما کسر خواهد شد. چنانچه نوشته بیشتر از 380 کلمه و یا کمتر از 120 کلمه باشد، پاسخ شما تصحیح نخواهد شد و از این سوال نمره صفر خواهید گرفت. برای این منظور میتوانید از تمپلیت های آماده ی موجود در کانال تلگرامی پی تی ای استادی استفاده کنید
 • دستور زبان یا Grammar : اگر پاسخ شما با ساختار صحیح گرامری نوشته شده باشد، نمره گرامر به شما تعلق خواهد گرفت. دقت کنید که جملات در زبان انگلیسی همیشه با حرف بزرگ (کپیتال) آغاز میشوند. به هیچ وجه تمام جمله را با حروف بزرگ نباید بنویسید. برای گرفتن نمره بهتر، باید از ساختارهای پیچیده و مجهول به صورت صحیح استفاده کنید و صرفا به نوشتن جملات بسیار ساده اکتفا نکنید.
 • بیان صریح ایده ها با کلمات متنوع یا General linguistic range : آیا داوطلب توانسته منظور و ایده خود را به درستی و کامل ارائه کند؟ هرچه راحت تر و با محدوده بیشتری از کلمات بتوانید منظور خود را بیان نمایید و صرفا محدود به یک دسته کلمات ثابت نباشید، نمره بهتری خواهید گرفت.
 • دایره لغات یا Vocabulary : آیا در متن خود از کلمات مناسب و مرتبط با موضوع استفاده کرده اید؟ کلماتی که انتخاب میکنید باید کاملا با محتوای متن مرتبط بوده و زمینه آکادمیک، علمی و دانشگاهی داشته باشند.
 • ساختاری املایی صحیح (هجی کردن) یا Spelling : آیا کلمات را با املای صحیح و بدون غلط تایپ نموده اید؟ در این آزمون از انواع اسپلینگ آمریکایی، بریتانیایی، کانادایی و استرالیایی پشتیبانی میشود اما باید توجه داشته باشید که در پاسخ خود فقط از یک ساختار واحد نوشتاری (اسپلینگ) باید استفاده کنید.

در سوال Write Essay ، مهارت های Speaking, Listening & Reading شما مورد ارزیابی قرار نمیگیرند.

4 2 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

2 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
خاطره

چگونه میتوانیم کالوکیشن ها رایاد بگیریم که کجا کاربرد دارند؟

Admin

مشاوره، تمرین و دریافت فیدبک ازاساتید پی تی ای همه روزه بصورت رایگان در گروه تلگرامی پی تی ای سلف استادی selfstudy_pte