Read Aloud – بلند خوانی

در قسمت Read Aloud سوالات که شروع کننده آزمون هستند، متنی به طول حداکثر 60 کلمه برایتان نمایش یافته و با توجه به طول متن، مدت زمانی حدود 30 الی 40 ثانیه به صورت ثانیه شمار معکوس برای آماده سازی در اختیار داوطلب قرار میگیرد. پس از پایان ثانیه شمار آماده سازی، یک بوق کوتاه شنیده شده و میکروفون شما باز میشود؛ سپس باید کاملا شیوا متن را پیش از به اتمام رسیدن کادر بخوانید. بدون عجله و واضح بخوانید. قبل از شنیدن صدای بوق و در حین شمارش معکوس، صدای شما ضبط نمیشود. فقط یک بار میتوانید پاسخ خود را ضبط نمایید.

  • توضیح سوال Read Aloud :

متنی برایتان نمایش یافته و باید آن را با صدای بلند روخوانی کنید.

  • مهارت های مورد ارزیابی Read Aloud:

Speaking and Reading / Pronunciation and Oral Fluency

  • زمان پاسخ دهی به سوال Read Aloud:

با توجه به طول هر متن در هر سوال متفاوت خواهد بود.

  • تعداد سوالات Read Aloud :

6 الی 7

چنانچه بیش از 3 ثانیه سکوت نمایید، میکروفون بسته شده و آن سوال را از دست خواهید داد.

نمره دهی Read Aloud

تسک Read Aloud بر اساس سه مولفه به داوطلب نمره میدهد:

  • محتوا یا Content : آیا تمام کلمات و فقط همان کلمات موجود در متن را خوانده اید؟ تعداد کلمات صحیحی که به درستی خوانده شده و توسط کامپیوتر دریافت شده اند نمره محتوا را مشخص میکنند. چنانچه کلمه ای را از جمله حذف، اضافه یا با کلمه دیگری جایگزین کنید، بخشی از نمره شما کسر خواهد شد.
  • روان خوانی یا Oral Fluency : آیا صدای شما به صورت روان، طبیعی و بدون فشار آوردن بر کلمات بوده است؟ در این مولفه، پیوسته خواندن کلمات، توجه به ریتم ثابت و طبیعی، جمله بندی و استرس گذاری مناسب روی کلمات سنجیده میشود. وقفه دادن، تکرار کلمات و تپق زدن از نمره شما کسر خواهد کرد
  • تلفظ یا Pronunciation : آیا کلمات و صداهای انگلیسی را همانند انگلیسی زبانان ادا میکنید؟ چنانچه پاسخ شما توسط اکثر انگلیسی زبانان به راحتی و بار اول قابل فهم باشد، نمره تلفظ خوبی خواهید گرفت. تمامی مولفه های بیانی شما از جمله نحوه خواندن اعراب، کشیدن کلمات، آوا، فراز و فرود صدا در طول جمله و … مورد سنجش قرار میگیرد. در این آزمون انواع لهجه ها و گویش های انگلیسی استاندارد ملی، کشوری و منطقه ای تا میزانی که به راحتی برای انگلیسی زبانان قابل فهم باشد، پذیرفته شده و نمره دهی میشود.

در Read Aloud سوال،  مهارت های Writing / Listening شما مورد ارزیابی قرار نمیگیرند.

4.3 3 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

2 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Fateme

😍

faraz tajfirooz

Cheers