Describe Image – توصیف تصویر

در سوال Describe Image  یک تصویر برای شما نمای یافته و 25 ثانیه فرصت بررسی خواهید داشت. پس از شمارش معکوس، یک بوق کوتاه خواهید شنید و میکروفون شما باز میشود؛ سپس باید کاملا شیوا تصویر را در مدت زمان 40 ثانیه توصیف کنید. بدون عجله و واضح صحبت کنید. قبل اتمام فایل صوتی و در حین شمارش معکوس، صدای شما ضبط نمیشود. فقط یک بار میتوانید پاسخ خود را ضبط نمایید.

  • توضیح سوال Describe Image:

تصویری برای شما نمایش یافته و باید آن را در 40 ثانیه توصیف نمایید.

  • مهارت های مورد ارزیابی در Describe Image:

Speaking / Pronunciation and Oral Fluency

  • طول سوال Describe Image:

25 ثانیه برای آماده سازی و 40 ثانیه برای ضبط پاسخ

  • تعداد سوالات Describe Image :

6 الی  7

نمره دهی Describe Image

تسک Describe Image  بر اساس سه مولفه و فقط به مهارت اسپیکینگ داوطلب نمره میدهد:

  • محتوا یا Content : آیا محتوای تصویر را تمام و کمال و با دقت توصیف کرده اید؟ منظور از توصیف دقیق، بررسی تصویر از جنبه های مختلف و بیان پیامدها، پیشامدها و ارتباطات بین بخش های مختلف تصویر است که هرچه کاملتر باشد، نمره بیشتری برای شما در بر خواهد داشت. چنانچه به چند مورد جزیی و یا نامرتبط با تصویر بپردازید، نمره زیادی کسب نخواهید کرد.
  • روان خوانی یا Oral Fluency : آیا صدای شما به صورت روان، طبیعی و بدون فشار آوردن بر کلمات بوده است؟ در این مولفه، پیوسته خواندن کلمات، توجه به ریتم ثابت و طبیعی، جمله بندی و استرس گذاری مناسب روی کلمات سنجیده میشود. وقفه دادن، تکرار کلمات و تپق زدن از نمره شما کسر خواهد کرد.
  • تلفظ یا Pronunciation : آیا کلمات و صداهای انگلیسی را همانند انگلیسی زبانان ادا میکنید؟ چنانچه پاسخ شما توسط اکثر انگلیسی زبانان به راحتی و بار اول قابل فهم باشد، نمره تلفظ خوبی خواهید گرفت. تمامی مولفه های بیانی شما از جمله نحوه خواندن اعراب، کشیدن کلمات، آوا، فراز و فرود صدا در طول جمله و … مورد سنجش قرار میگیرد. در این آزمون انواع لهجه ها و گویش های انگلیسی استاندارد ملی، کشوری و منطقه ای تا میزانی که به راحتی برای انگلیسی زبانان قابل فهم باشد، پذیرفته شده و نمره دهی میشود.

در سوال Describe Image ، مهارت های  / ListeningWriting / Reading شما مورد ارزیابی قرار نمیگیرند.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments